V. Šeškus – apie sunkią pradžią prieš „Rytą“ ir palaikomą komandą Eurolygos finale

Prastai rungtynes pradėję ir nepaisant to, kad ketvirtajame kėlinyje sumažino varžovų pranašumą iki 3 taškų – Jonavos „Cbet“ „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias pradėjo pralaimėjimu 74:82 (16:28, 19:17, 17:21, 22:16) prieš Vilniaus „Rytą“, kuris atlaikė Jonavos komandos lemiamą šturmą.

Virginijus Šeškus<br>G. Šiupario nuotr.
 Rungtynių akimirka.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Erikas Petrikas

May 20, 2023, 9:17 PM, atnaujinta May 20, 2023, 9:31 PM

Jonavos „Cbet“ pirmąjį kėlinį pradėjo tragiškai. Jonaviečiai varžovams leido spurtuoti net 18:0, o tai lėmė, kad svečiams praktiškai visą mačą teko lipti į kalną.

„Aikštelėje, būnant 18:0, nuosprendis jau gali būti didelis, bet kaip parodė mačas – džiaugiuosi, kad grįžome. Jeigu ne Edvino (Šeškaus – aut. past.) klaida gynyboje – mes galėjome išlyginti rezultatą.

Imant atskirus žaidėjus, kurie šiandien sužaidė. Galite paskaičiuoti, kiek iš mūsų žmonių yra lyderiai sezono metu, ir kurie šiandien nesužaidė. Žaidžiant su „Rytu“ – reikia beveik penkių žmonių, kurie sužaistų. Galbūt truputį buvo jaudulio – nedarėme to, ką buvome susitarę. Antra pusė buvo geresnė“, – spaudos konferencijoje šnekėjo V. Šeškus.

– Kas nutiko rungtynių pradžioje?

– Paprastas dalykas – neatsakingas pasikeitimas gynyboje. Gauni vieną, antrą tritaškį. Iš po krepšio neįmetė Goranas Huskičius, būdamas prieš mažesnį žaidėją.

Esmė, kad su kai kuriais žaidėjais šneku, aiškinu, ką daryti, bet jie supranta krepšinį kitaip. 16:0, penkios minutės... Būna visko gyvenime, bet gal čia atsakingumo trūkumas. Man greičiau reikėjo Glynną Watsoną išleisti, kuris taškų badą būtų nutraukęs.

– Ar teisėjų skirtos ankstyvos G.Huskičiaus pražangos turėjo įtakos rungtynėms?

– Ne. Aišku, kai pasižiūri vaizdo įrašą, viskas būna aišku. Buvo keistų panašių situacijų, kurios buvo traktuojamos kitaip, bet aš manau, kad ne dėl to mes pralaimėjome. Kažkaip ketvirtajame kėlinyje G.Huskičius pradeda žaisti – blokai... Rungtynių pradžia buvo tiesiog baisu.

Dvi pražangos, neįėjimas į žaidimą. Taip negalime pusfinalyje. Aš sakau – chebra, mes Jonava, mes negalime nieko sau leisti. Mes turime idealiai sužaisti, norint laimėti, o mes sau leidžiame tokį spurtą rungtynių pradžioje.

– Ko pritrūko rungtynių pabaigoje?

– Susikaupimo. Pasižiūrėkite – penkias sekundes Jeffery Garettas aukojosi, o Edvinas pražiopsojo tokį metimą. Penki taškai – dar buvo galima žaisti, bet puolime vėl įvyko neatsakingas perdavimas.

Kai kuriais momentais mes bandėme „Rytą“ apibėgti. Tai daryti – ne mūsų komandai. Šiandien žaidžiame, antradienį žaidžiame, iki kurio šiek tiek pailsėsime, bet paskui žaisime kas antrą dieną. Be variantų. Jeigu mes bandysime atitikti „Ryto“ greitį, nėra variantų laimėti.

Aš žaidėjams sakiau, kad bėgame į priekį tik su atsakingais perdavimais, bet kiek išmetėme kamuolių į užribį... Reziume – žaidžiant su tokia komanda, geriau išsimesti metimą, nei atlikti klaidą, kurią iškart baudžia.

– E.Šeškus buvo tapęs Eurolygos finalinio ketverto „influenceriu“ ir buvo stebėti Eurolygos kovų. Kaip vertinate tokį jo elgesį?

– Žiūrėkite – nereikia eskaluoti tokio klausimo. Daug kas nesužaidė, kas ir nebuvo finaliniame ketverte. Nėra G.Huskičiaus, nėra E.Šeškaus, nėra Dovio Bičkauskio, nėra J.Garetto. Žaidžia visi, kurie kyla nuo suolo – Vytautas Šulskis, Aurimas Majauskas, G.Watsonas.

Aš jam sakiau, kad nereikia (vykti į Eurolygos finalo ketvertą – aut. past.). Labai yra svarbus dalykas, nes visi tuos dalykus mato ir visi to laukia. Nesižaidi – aha, o jei būtų sužaidęs ir įmetęs 20 taškų – sakytume, kad buvo nuvažiavęs gero krepšinio pažiūrėti.