Lietuvos plaukikams – Europos jaunimo čempionato bronza

Serbijos sostinėje Belgrade prasidėjusiame Europos jaunimo plaukimo čempionate (50 m baseine) – pirmieji Lietuvos plaukikų medaliai.

R.Jazdauskas, T.Jukška, K.Stepanovas ir K.Trepočka<br> ltuaquatics.com nuotr.
 Lietuvos jaunimo plaukimo rinktinė<br> ltuaquatics.com nuotr.

Jul 4, 2023, 11:17 PM

Bronza estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi pasipuošė Lietuvos vaikinų komanda. 17-metis Kristupas Trepočka, 18-metis Kiril Stepanov, 14-metis Tajus Juška ir 18-metis Rokas Jazdauskas finišavo per 3 min. 20,53 sek. ir nusileido tik Vengrijos (3:19.39) ir Italijos (3:17.87) ketvertams.

Į finalą mūsiškiai pateko antru rezultatu (3:20.92).

Puikiai analogiškos merginų estafetės finale plaukė lietuvės 16-metė Smiltė Plytnykaitė, 16-metė Sylvia Statkevičius, 17-metė Patricija Kondraškaitė ir 15-metė Patricija Geriksonaitė. Jaunosios Lietuvos sportininkės finišavo šeštos – per 3 min. 45,96 sek. ir pagerino ryte pasiektą naują Lietuvos moterų rekordą (3:48.07).

Atrankoje mūsų šalies komandą sudarė S.Statkevičius, Marija Romanovskaja, P.Kondraškaitė ir P.Geriksonaitė.

Pusfinalių barjerą antradienį sėkmingai įveikė du lietuviai.

Vaikinų 200 m plaukimo laisvu stiliumi pusfinalyje Rokas Jazdauskas užfiksavo 1 min. 49,83 sek. rezultatą ir penktu numeriu pateko į rytoj vyksiantį finalą. Kitas lietuvis – Kiril Stepanov – bendroje įskaitoje užėmė 14-ą vietą (1 min. 51,98 sek.).

Vaikinų 50 m nugara pusfinalis sėkmingai susiklostė 15-mečiui Mantui Kaušpėdui. Lietuvos plaukikas pagerino sau priklausiusį šalies vaikinų iki 17 metų rekordą ir finišavęs per 25,62 sek. šeštu rezultatu pateko į finalinį plaukimą.

Merginų 200 m laisvu stiliumi pusfinalyje Smiltė Plytnykaitė užėmė 11-ą vietą. Lietuvos plaukikė finišavo per 2 min. 2,23 sek. Vietą finale garantavo 2.02,12 sek. rezultatas. S.Plytnykaitė greičiausiai karjeroje šią distanciją yra plaukusi per 2 min. 1,79 sek.

Lietuvos rinktinė šiame čempionate – rekordinė – į Belgradą atvyko net 19 sportininkų. Trečiadienį varžybas pradės asmeninių startų čia dar neturėję Erika Pašakinskaitė, Džiugas Miškinis, Ieva Visockaitė ir Kostas Vaičiūnas.