Lietuvos sporto savaitė: krepšinio klubų nesėkmės, „Gargždų“ krizė ir E. Butvilo titulas

Visos Lietuvos krepšinio komandos pralaimėjo Europos turnyrų rungtynes, o Panevėžio „Lietkabelis“, Vilniaus „Wolves“ ir „Jonava“ prarado galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas, tenisininkas Edas Butvilas neaukšto rango turnyre tapo dvejetų varžybų nugalėtoju, o „Gargždų“ klubas paskelbė, kad traukiasi iš Lietuvos krepšinio lygos.

Edas Butvilas.<br> S.Čirbos nuotr.
 Gargždų klubas praėjusią savaitę skelbė bankrotą<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Keenanas Evansas<br>zalgiris.lt nuotr.
G.Orelikas<br>V.Skaraičio nuotr.
Domantas Sabonis<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 29, 2024, 9:30 AM, atnaujinta Jan 29, 2024, 9:43 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 23 d. Šladminge (Štirija, Austrija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape Andrejus Drukarovas slalomo milžino varžybų pirmajame nusileidime užėmė 41-ąją vietą (nugalėjo šveicaras Marco Odermattas). Pasaulio taurės slalomo milžino įskaitoje po 5 iš 11 varžybų A.Drukarovas užima 43-iąją vietą (pirmauja M.Odermattas).

Sausio 23 d. Baltijos moterų krepšinio lygos lyderių rungtynėse Klaipėdos LCC namie pralaimėjo čempionės vardą ginančiai Rygos TTT 71:84. Turnyre pirmauja TTT (laimėjo visas 13 rungt.), LCC (14/17), Klaipėdos „Neptūnas“ (14/18), Vilniaus „Kibirkštis“ (13/17), „Šiauliai“ (11/17) ir Kauno „Aistės“ (10/16).

Sausio 24 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos lyderių rungtynėse čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“ išvykoje nugalėjo Klaipėdos „Dragūną“ 22:21. Po dviejų ratų (12 rungt.) pirmauja „Dragūnas“ (21 tšk.), „Šviesa“ (19), Kauno „Granitas“ (16) ir Alytaus „Varsa“ (11).

Sausio 24 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo Ankaros „Türk Telekom“ 73:88 (D.Sirvydis 18, D.Bičkauskis 14). „Lietkabelis“ laimėjo 5 iš 16 rungtynių ir grupėje užima priešpaskutinę devintąją vietą. Pirmauja Burgo „Jeunesse Laïque“ (13), Las Palmo „Gran Canaria“ ir Klužo „Universitatea“ (po 12). Vilniaus „Wolves“ išvykoje nugalėjo Venecijos „Reyer“ 75:57 (T.Thurmanas 14, Ch.Mekowulu 12). „Wolves“ laimėjo 6 iš 16 rungtynių ir grupėje dalijasi septintąją vietą. Pirmauja „Paris“ (15), Tel Avivo „Hapoel“ ir Londono „Lions“ (po 11). Likus dviem turams iki grupės varžybų pabaigos, abi Lietuvos komandos prarado galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas.

Sausio 24 d. „Jonava“ vyrų krepšinio FIBA Europos taurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo Lisabonos „Sporting“ 88:103 (S.Mičovičius ir L.Medfordas po 21). „Jonava“ pralaimėjo visas 4 rungtynes, grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą ir prarado galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas. Grupėje pirmauja Stambulo „Bahçeşehir“ (4), Varšuvos „Legia“ ir „Sporting“ (po 2).

Sausio 25 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Kemperyje (Bretanė, Prancūzija; „ATP Challenger“) antrajame rate pralaimėjo amerikiečiui Maxime‘ui Cressy 3:6, 5:7. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo prancūzą Emilieną Voisiną.

Sausio 25 d. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių rungtynėse Palangos „Olimpas“ namie nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 72:60. „Olimpas“ tęsia 12 pergalių seriją. Turnyre pirmauja „Sūduva“ (25 perg.), „Olimpas“ (24), „Telšiai“ (22), „Jurbarkas“ ir Vilkaviškio „Perlas“ (po 16).

Sausio 25 d. „Gargždų“ krepšinio klubas pranešė, kad dėl finansinių sunkumų traukiasi iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybų. LKL čempionate „Gargždai“ laimėjo 3 iš 17 rungtynių ir užėmė paskutinę 12-ąją vietą.

Sausio 26 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Belgrado „Partizan“ 72:81 (K.Evansas 25, L.Birutis 11). „Žalgiris“ laimėjo 8 iš 23 rungtynių ir užima 16-ąją vietą. Mažiau pergalių pasiekė tik Vilerbano ASVEL ir Berlyno ALBA (po 5). Pirmauja Madrido „Real“ (20), „Barcelona“, Bolonijos „Virtus“ (po 15), Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Fenerbahçe“ (po 14).

Sausio 27 d. Edas Butvilas su ispanu Carlosu Lopezu Montagudu tapo teniso turnyro Manakore (Maljorka, Ispanija; „M15“) dvejetų varžybų nugalėtojais. Jie finale įveikė rusą Jaroslavą Deminą ir honkongietį Chaką Wongą 6:2, 7:6. E.Butvilas iškovojo antrąjį dvejetų titulą karjeroje. Iš vienetų varžybų E.Butvilas iškrito pirmajame rate.

Sausio 27 d. Baltijos vyrų rankinio lygoje Lietuvos komandų rungtynėse Kauno „Granitas“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Šviesą“ 30:28. Klaipėdos „Dragūnas“ išvykoje pralaimėjo Latvijos čempionui Duobelės „Tenax“ 20:30. Po 10 turų pirmauja „Tenax“ (15 tšk.), Pylvos „Serviti“ ir „Viljandi“ (po 14). „Dragūnas“ užima ketvirtąją vietą (11), „Granitas“ – šeštąją (10), „Šviesa“ – priešpaskutinę septintąją (7).

Sausio 27–28 d. Lietuvos krepšinio lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Po 18 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (16 perg.), Vilniaus „Rytas“ (15), Vilniaus „Wolves“ (13), Utenos „Juventus“ (12) ir Panevėžio „Lietkabelis“ (10).

Sausio 28 d. Osrblėje (Slovakija) pasibaigusiame Europos atvirajame biatlono čempionate (antrosios pakopos varžybose) asmeninių rungčių lenktynėse geriausiai pasirodė Lidija Žurauskaitė, užėmusi septintąją vietą asmeninėse lenktynėse ir 15-ąją vietą sprinto lenktynėse bei Vytautas Strolia, užėmęs 17-ąją vietą sprinto lenktynėse. Mišrios estafetės lenktynėse Lietuva užėmė aštuntąją vietą.

Sausio 28 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų grupėje „Sacramento Kings“ užima penktąją vietą (laimėjo 26 iš 44 rungtynių), „New Orleans Pelicans“ – septintąją vietą (26 iš 46). Domanto Sabonio („Kings“) vidurkiai – 19,9 taško, 12,7 atkovoto kamuolio ir 8 rezultatyvūs perdavimai, Jono Valančiūno („Pelicans“) – 13,9 taško ir 9,6 atkovoto kamuolio. Vakarų grupėje pirmauja „Oklahoma City Thunder“ (32 iš 46), „Minnesota Timberwolves“ (32 iš 46), „Los Angeles Clippers“ (30 iš 44) ir „Denver Nuggets“ (32 iš 47), Rytų grupėje – „Boston Celtics“ (35 iš 46) ir „Milwaukee Bucks“ (32 iš 46).